Лекція професора Девіда Лівінгстоуна у рамках відзначення днів Шекспіра

7 березня 2024 року на кафедрі англійської філології ПНУ у рамках відзначення днів Шекспіра відбулася відкрита лекція доктора філософії, професора Девіда Лівінгстоуна з Університету Палацького (Оломоуц, Чехія), на якій присутні мали чудову нагоду ознайомитися із найновітнішими тенденціями інтерпретації творів Вільяма Шекспіра в сучасній англомовній літературі. Професор Девід Лівінгстоун поділився своїми дослідженнями на тему «Shakespear(‘s) Lives: Adaptations of the Bard in Contemporary English Language Literature». Модератором заходу виступив завідувач кафедри англійської філології, доктор філологічних наук, професор Яків Бистров.

Під час заходу слухачі ознайомились не тільки з творами сучасних письменників Terry Prachett «Wyrd Sisters» (1988), Ian McEwan «Nutshell» (2016), Margaret Atwood «Hag-Seed» (2016), Lisa Klein «Ophelia» (2018), де у незвичний спосіб обіграно класичні шекспірівські п’єси «Макбет», «Гамлет», «Буря», а також із творами, в яких біографія митця сприяла творенню сюжету, наприклад, Anthony Burgess «Nothing Like the Sun: A Story of Shakespeare’s Love Life» (1964), Robert Nye «The Late Mr Shakespeare» (1998), Maggie O’Farrell «Hamnet» (2020).

До не менш важливого етапу вивчення творчості Шекспіра належать й екранізації його творів, а саме ті стрічки, в яких постать Шекспіра як неперевершеного драматурга слугувала основою для кінематографічного відтворення його життєвої біографії у різножанрових фільмах, як-от у романтичній оскароносній стрічці Джона Меддена «Shakespeare in Love» (1998) чи у британському комедійному ситкомі Бена Елтона «Upstart Crow».

Лекція професора Девіда Лівінгстоуна викликала жваве обговорення серед викладачів і студентів, а невимушена та харизматична манера викладу матеріалу сприяла поглибленню фахових компетентностей в галузі літературознавства загалом і шекспірознавства зокрема.

Також маємо честь запросити учнів закладів загальної середньої освіти і студентів ЗВО України взяти участь у конкурсі есеїв «Immortal Shakespeare», журі якого очолюватиме професор Девід Лівінгстоун.

Про умови конкурсу читати тут https://pnu.edu.ua/blog/2024/02/23/54208/