Американські гостьові професори прочитали перші лекції у ПНУ

10 та 11 грудня 2021 р. Крістофер Гепберн та Стейсі Джокой, професори школи музики Техаського технічного університету, прочитали дві лекції онлайн для студентів групи Аз-41 факультету іноземних мов в рамках вибіркової дисципліни доц. кафедри англійської філології Оксани Карбашевської. Високий професійний рівень ведення лекцій та чудові інтерактивні презентації, застосування міждисциплінарного підходу для розгляду творів літератури, фольклору і музики, відзначають ерудованість і новаторський підхід американських лекторів у спілкуванні зі студентами та презентації матеріалу.

Лекція Крістофера Гепберна 10 грудня 2021 р. ‒ взірець того, як літературні та музичні твори, написані на їх основі, підлягають поділу на теми та мотиви (як літературні, так і музичні). У фокусі уваги перебували такі постаті світової культури, як англійський драматург, поет і актор Вільям Шекспір, німецький та російський композитори Фелікс Мендельсон та Петро Чайковський, а також шедеври, створені ними, а саме: комедія «Сон літньої ночі» та трагедія «Ромео і Джульєтта» В. Шекспіра, однойменні увертюри Ф. Мендельсона та П. Чайковського. Родзинкою лекції став аналіз потенціалу музичних інструментів для символічного увиразнення представників шляхетного та робітничого класів, збройних сутичок і баталій тощо. Перлиною ж лекції Крістофера Гепберна став фінальний аналіз того, які картини із людського життя зобразив Антоніо Вівальді у концерті «Зима».

11 грудня 2021 р. Стейсі Джокой присвятила лекцію розглядові «Опери жебрака» (1728) англійського поета і драматурга Джона Гея, чи не найпопулярнішої п’єси XVIII ст. Названий музичний твір ‒ багатий матеріал для вивчення жанру балади загалом, і плакатної балади зокрема, яка стала не тільки засобом передачі новин, як правило сенсаційного та скандального характеру, та зафіксувала таку важливу віху в історії Англії, як перші кроки становлення журналізму, а й послугувала становленню питомо англійської баладної опери. Великий інтерес викликали і художнє закарбування в опері тогочасної бійки на сцені двох італійських оперних співачок (сопрано) Франчески Кудзоні та Фаустини Бордоні, і «ламентації»-прощання головного героя опери перед стратою у вигляді 10 баладних мелодій, поєднаних у попурі.

А головне, що курс лекцій гостьових професорів із Техаського технічного університету Крістофера Гепберна та Стейсі Джокой надає студентам Прикарпатського національного університету імені В. Стефаника унікальну можливість безпосереднього спілкування із представниками академічної та наукової еліти США, які є носіями англійської мови, озброює слухачів новими знаннями, покращує їх мовні навички та компетенції, є майданчиком для успішного професійного майбутнього випускників факультету іноземних мов ПНУ.