Поетичний виклик «Красномовна Ліна» англійською мовою

«Поетичне слово не знає меж» – саме під таким гаслом кафедра англійської філології ФІМ ПНУ організувала та провела поетичний виклик «Красномовна Ліна» англійською мовою.
Захід відбувся 20 березня 2023 року на честь святкування Дня народження геніальної майстрині українського слова – Ліни Костенко. Більше півсотні поціновувачів поезії знаної письменниці виступали у двох номінаціях: авторський переклад віршів поетеси та їхнє декламування. Серед учасників були не лише студенти факультету іноземних мов, але й учні ліцеїв ОТГ Івано-Франківської області та м. Бахмут.
До складу журі увійшли доцентки кафедри англійської філології Леся Ікалюк (голова журі), Ольга Білик, Наталія Іванотчак, Ірина Малишівська, Тетяна Марчук, Наталія Пилячик та представники студентського самоврядування Валерія Мерц (профорг факультету) та Марта Довбня (сенатор факультету).
Прикметно, що у номінації «Авторський переклад» віршів Ліни Костенко перемогу здобули студенти спеціальності 035 Філологія Германські мови та літератури (переклад включно) (перша – англійська): Ярослав Белей – 1 місце, Христина Думанська – 2 місце, Анна Кошук – 3 місце. У номінації «Декламування віршів англійською мовою» перемогу здобула студентка 1 курсу ФІМ Світлана Пономаренко, а інші призові місця посіли учні різних ліцеїв: Євгенія Дев’ятова – 11 клас Бахмутської загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. №12 (вчитель Лариса Богданцева), Христина Безрука – 11 клас Католицького ліцею (викладач Ірина Білянська), Тетяна Янковецька – 11 клас Ліцею №17 Івано-Франківської міської ради (вчитель Ірина Заборська) та Марія-Владислава Ботюк – 11 клас Коломийського ліцею імені М. Грушевського (вчитель Дарія Перцович).
Члени журі також відзначили поетичну майстерність інших представників освітніх закладів: Рогатинський ліцей «Гімназія імені Володимира Великого», Калуський ліцей №10, Бахмутська загальноосвітня школа І-ІІІ ст. №12, Ліцей № 17 Івано-Франківської міської ради, Ліцей №20 Івано-Франківської міської ради, Ліцей №21 імені Євгена Коновальця Івано-Франківської міської ради, Католицький ліцей, Коломийський ліцей імені Михайла Грушевського, Цінівський ліцей Дубівської ОТГ та Івано-Франківський фаховий коледж Львівського національного університету природокористування.
Голова журі Леся Ікалюк, яка входить до складу Ради стейкхолдерів ФІМ, привітала переможців дипломами, грошовими сертифікатами на купівлю літератури в книгарні міста. Родзинкою нагородження стало вручення призерам збірок авторських віршів Лесі Ікалюк. На думку учасників заходу, такі поетичні події сприяють не тільки поширенню літературного духу серед сучасної молоді, але й заохочують учнів та студентів знаходити місце для саморозвитку навіть у важкий для країни воєнний час.
Дякуємо Богу та ЗСУ за можливість сіяти літературне зерно у серця та розум нашого талановитого незламного молодого покоління! Слава Україні! Героям слава!