Підсумки проєкту «English for Media Literacy – Інфомедійна грамотність на заняттях англійської мови»

10 лютого 2021 року відбувся онлайн підсумок проєкту «English for Media Literacy – Інфомедійна грамотність на заняттях англійської мови».

З вітальним словом виступили декан факультету іноземних мов, проф. Наталія Яцків та завідувач кафедри англійської філології, проф. Яків Бистров, які відзначили високий рівень проведення проєкту, наголосили на постійній активності викладачів у проєктній діяльності, а також відзначили вагому роль проведених заходів у профорієнтаційній діяльності факультету.

Регіональна координаторка проєкту «Вивчай та розрізняй: інфо-медійна грамотність» в Івано-Франківській області є Гошилик Наталія, доцентка кафедри англійської філології відзначила, що Прикарпатський національний університет став осердком інфомедійної грамотності на Прикарпатті, адже реалізує два грантових проекти від Ради міжнародних досліджень та обмінів IREX. Проєкт кафедри англійської філології є дуже цінним, адже в результаті його діяльності і вчителі англійської мови, і учні, отримають унікальні методичні напрацювання.

Керівник проєкту, доц. Сабадаш Діана розповіла, що у жовтня 2020 р. кафедра англійської філології університету пройшла конкурсний відбір та отримала підтримку для реалізації грантового проєкту «Інфомедійна грамотність на заняттях англійської мови» (команда проєкту – доценти Ірина Малишівська, Уляна Тиха, Тетяна Марчук, Володимир Гошилик). В результаті проєкту було проведено 8 тренінгів для 40 учнів та 8 тренінгів для 50 вчителів англійської мови, які дали змогу познайомити учасників проекту з основними поняттями інфомедійної грамотності, а також показали можливі шляхи інтеграції елементів інфомедійної грамотності в уроки англійської мови.

Переможцями конкурсу есе серед учнів стали Софія Макар (Ліцей імені Романа Шухевича), Ярослав Белей (Ліцей № 25), Богдана Томенчук (Красноїлівська гімназія). Найкращі роботи на конкурс вправ з інтеграції інфомедійної грамотності на уроках англійської мови надіслали Уляна Дуленчук (Красноїлівська гімназія), Оксана Пасічняк (Коломийська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів № 1 імені Василя Стефаника), Тетяна Калиняк (Тисменецький ліцей Тисменецької міської ради). Переможці отримають сертифікати для придбання літератури на 1000 грн.

Усі учасники заходу тепло та щиро відгукувалися про проєкт, проведені тренінги та наголошували на важливості роботи з посилення інфомедійної грамотності, особливо серед молоді.

Команда проєкту також уклала глосарій термінів інфомедійної грамотності «Glossary of Media Literacy» та конструктор вправ «Media Literacy Toolkit in the EFL Classroom», рекомендовані до друку Вченою Радою Прикарпатського університету, в який увійшли розробки науковців кафедри і вчителів англійської мови, учасників проєкту.

Проєкт «English for Media Literacy – Інфомедійна грамотність на заняттях англійської мови» реалізували кафедра англійської філології та ГО «Центр дослідження комунікації» за грантової підтримки Ради міжнародних досліджень та обмінів IREX за сприяння Посольств США та Великої Британії у партнерстві з МОН України та Академією Української преси.