До ювілею Стефаника в університеті зіграють “Коріння Нації”

На кафедрі сценічного мистецтва і хореографії Навчально-наукового Інституту мистецтв Прикарпатського національного університету розпочалася підготовка прем’єри вистави «Коріння Нації» за творами та епістолярієм Василя Стефаника.

«Більшість сучасних українців вважають Стефаника письменником, що описує «журбу», – говорить режисерка-постановниця вистави, завідувачка кафедри, кандидатка мистецтвознавства, доцентка Надія Кукуруза. – Наша ж вистава спрямована на спростування цієї сталої думки, бо Стефаник – це, перш за все, автор, який тонко відчував настрій нації, щемливе ставлення галицьких українців до свого коріння».

За драматургічну основу вистави взяті новели Василя Стефаника, які відзначаються новаторством, виключною правдивістю і глибиною проникнення в душу сільського убогого люду.

Дотримуючись жанру стислої соціально-психологічної новели, автори вистави зосереджують увагу не на описі зовнішніх виявів життя, а на відтворенні складних душевних трагедій галицьких селян, про які так щиро розповідав у своїх творах письменник.

Соціальне тло новел Василя Стефаника сьогодні, звісно, видозмінилося та ключові проблеми, як і півтора століття тому, залишилися. Багато українців, шукаючи кращої «землі» за кордоном, не усвідомлюють загроз, які руйнують коріння нації, навіки розривають духовний зв’язок зі своїм народом і Батьківщиною.

Режисерсько-постановча група: Ольга Анненко (драматургиня), Надія Кукуруза (режисерка-постановниця), Галина Олексюк (музичне оформлення), Наталія Марусик (хореографія), Денис Білієнко (концертмейстер) за участі студентів третього курсу спеціальності «Актор драматичного театру і кіно».

У виставі звучатимуть народні пісні Покуття на тему еміґрації, а також буде використано фрагменти покутського танцю «Голубка».