Прикарпатський національний університет святкує свій 79-й День народження!

Святкування символічно відбувається 14 травня – у день народження патрона вузу Василя Стефаника. До цієї дати Університет підійшов справжнім лідером у багатьох престижних регіональних номінаціях.  Але найважче не досягти лідерства, а гідно утримувати його, з кожним роком примножуючи славу рідної Альма-матер. Отже, попереду у Прикарпатського багато цікавої та кропіткої роботи задля втілення амбітної цілі –  створення сучасного конкурентоспроможного освітнього та науково-дослідницького центру міжнародного рівня, який надалі розширюватиме свій вплив на розвиток регіону та формування людського капіталу. Є бачення того, куди рухатися і визначено основні вектори руху. Це  – освіта, наука та регіон.

Традиції – це ще один наріжний камінь храму науки. Тож, традиційно День Університету розпочався з Божественної Літургії за благословення. Урочисте богослужіння відбулося в Церкві Різдва Пресвятої Богородиці. У ньому взяли участь новообраний ректор університету Ігор Цепенда, представники професорсько-викладацького складу, студенти та працівники. Під час «Молитви за Університет» отець Віталій благословив всю велику університетську родину, побажав натхненної праці, успіхів та подальшого  розвитку.

Ключовою подією урочистостей стала також традиційна святкова Академія. В ній взяли участь викладачі, студенти, працівники та ветерани. Серед почесних гостей, зокрема, заступник міського голови Івано-Франківська Богдан Білик, заступник директора Департаменту освіти, науки та молодіжної політики ОДА Ігор Гаврилюк, Генеральний Консул Республіки Польща у Львові Рафал Вольскі, директор Студій Східної Європи Варшавського університету, Почесний доктор Прикарпатського національного університету Ян Маліцький, директор національної бібліотеки ім.Оссолінських у Вроцлаві (Республіка Польща) Адольф Юзвенко, секретар Польсько-Українського Форуму партнерства при МЗС України та Республіки Польща Дарья Войчешек-Яблонська, професор Інституту етнології та культурної антропології Варшавського університету Лєх Мруз, представник національної бібліотеки ім.Оссолінських у Вроцлаві Вікторія Маліцька, генеральний директор Львівської національної наукової бібліотеки України імені В.Стефаника Василь Ферштей, директор Львівського історичного музею Роман Чмелик.

Він також нагадав про вагомий внесок колективу Прикарпатського у нещодавню перемогу Івано-Франківська в щорічній престижній премії Приз Європи. Адже почесну нагороду за активне просування європейський ідей рідне місто отримало і завдяки тісній співпраці івано-франківських та європейських університетів.

Традиційно, в День Університету, який символічно святкується у день народження Василя Стефаника, чиє ім’я носить Прикарпатський, було покладено квіти до пам’ятника видатного письменника. Також вшановано пам’ять Героя Небесної Сотні, Героя України нашого студента  Романа Гурика.

Під час урочистостей голова Вченої ради Ігор Цепенда вручив дипломи «Почесного професора» генеральному директору Львівської національної наукової бібліотеки України ім.В.Стефаника Василю Ферштею  та  директору національної бібліотеки ім.Оссолінських у Вроцлаві (Республіка Польща) Адольфу Юзвенку.

Лаудації на честь почесних професорів виголосили директор Інституту післядипломної освіти та довузівської підготовки університету, професор Михайло Нагорняк та декан факультету математики та інформатики, професор Володимир Пилипів. Голова Вченої ради університету, професор  Ігор Цепенда провів церемонію посвяти.

Почесні професори університету Василь Ферштей та Адольф Юзвенко у своїх інавгураційних доповідях подякували Вченій раді університету за присвоєння почесного звання та високу довіру.

Під час свята голова Вченої ради університету Ігор Цепенда також вручив відомчі Почесні грамоти кращим викладачам та працівникам. Також Подяками відзначили студентів, які стали переможцями та призерами міжнародних, всеукраїнських конкурсів та олімпіад.

Святкова програма заходу супроводжувалася концертною програмою за участі студентів та викладачів Навчально-наукового Інституту мистецтв нашого університету.

Завершився День Університету студентським Кубком Сміху Прикарпаття та розважальною вечіркою.