Виховна робота

Заступник декана з організаційно-виховної роботи
Пилячик Наталія Євгенівна
Тел.: (0342) 59-60-72
кімн. 211 (гум. к.)
Персональна сторінка
 

Звіт заходів ФІМ 2022

План організаційно-виховної роботи 2022-2023

Аналіз організаційно-виховної роботи на факультеті іноземних мов 

 •  участь та досягнення студентів у міжнародних регіональних наукових конференціях, конкурсах, спартакіадах та інших творчих і спортивних заходах

 Велику роботу у навчально-виховному процесі відіграє студентський актив факультету іноземних мов: Студентський профком (голова – Мерц Валерія) та Студентський Сенат (голова  – Довбня Марта). Кращі студенти беруть активну участь у міжнародних та регіональних науково-практичних конференціях, виставках наукових робіт, конкурсах, спартакіадах та інших наукових, творчих та спортивних заходах, здобуваючи високі результати. За підтримки адміністрації факультету та Студентського Сенату створено журналістський прес-центр, студентське наукове товариство, сучасний танцювальний ансамбль, вокальну студію, команду КВК, студентський театр естрадних мініатюр.  Щорічно відбуваються цікаві заходи та концерти: вечори поезії, студентський бал, конкурси Міс та Містер факультету, тематичні тижні кафедр, спортивні змагання, інтелектуальні ігри “Що? Де? Коли?”. Факультет іноземних мов постійно прилучається до проведення загальноміських святкувань.

 • частка студентів, які беруть участь у роботі клубів і гуртків за інтересами, спортивних секціях, наукових об’єднаннях і т. ін.

 На факультеті щорічно здійснюється чимало просвітницьких та організаційно-виховних заходів патріотичного й культурологічного спрямування (лекції, бесіди, тематичні вечори, конкурси, вікторини, фестивалі, студентські конференції, круглі столи тощо):

 • до Дня університету (травень)
 • до річниць визволення України від німецько-фашистських загарбників (жовтень);
 • до Дня науки (жовтень);
 • до Міжнародного дня студента (листопад);
 • до Дня Перемоги (березень-травень);
 • до Дня захисту дітей (червень);
 • до Дня молоді (червень);
 • до Дня Конституції України (червень);
 • до Дня Незалежності України (серпень)

Проведено серію традиційних наукових читань, присвячених пам’яті видатних вчених університету, зокрема Б. Гаврилишину, В. Матвіїшину, М. Возняку, а також «Султанівські читання».

У клубі творчої молоді «21st Century Youth» відбулася низка презентацій кінофільмів, книг, студентської газети, прозових творів викладачів та студентів.

Пожвавили свою роботу й інші факультетські клуби, студії за інтересами, а також виникли нові. Своєрідною ж родзинкою року став Дебатний студентський клуб (організатор – голова студентського профкому – Мерц В.), створений з метою прищеплення студентам толерантності мислення і поведінки, вміння аргументувати свою позицію, використовувати на практиці набуті знання.

На факультеті змістовну роботу проводять усі кафедри, які постійно організовують цікаві, емоційно-насичені заходи, літературні читання, зустрічі з письменниками (Григорієм Гусейновим, Юрієм Буряком, Сергієм Жаданом, братами Капрановими, членами Регіональної спілки письменників Прикарпаття). Вдруге на факультеті пройшов оригінальний конкурс «Яскрава особистість ФІМу» за 10-ма номінаціями, у якому взяли участь майже всі студенти, викладачі та співробітники факультету.

Характерними рисами факультету є активізація волонтерського руху студентства «Феї Ідуть до Малят», благодійність, інклюзивна освіта. Починаючи з 2014 року на факультеті проводяться благодійні ярмарки для підтримки воїнів на Сході України. У 2018 році професорсько-викладацький склад та студентський актив організував загально університетський благодійний ярмарок «Добре серце збереже воїна живим», а на вилучені кошти закуплено в США 10 курток для пілотів Івано-Франківської військової частини АТ 1349. Окрім того, щороку вже 7 років поспіль викладачі та студенти 3-х кафедр відвідують сиріт у дитячих будинках області: смт. Перегінськ, м. Долина, м. Галич, с. Мединя, м. Надвірна.

У 2022 році завдяки ентузіазму голові профбюро факультету Валерії Мерц, студентському активу усіх курсів, деканату, викладачам трьох кафедр (англійської, німецької та французької філології) ми організували 2 великі благодійні ярмарки, продаючи власноруч виготовлені смаколики та вироби з бісеру, квитки в театр тощо. Без вагань першим рішенням стало допомогти нашим славним ЗСУ. Так, 20 тис. грн. було передано волонтерам, чим ми пришвидшили закупівлю 6 дронів для солдатів на передовій, серед яких є наш випускник. Інша частина зібраних коштів із 2х благодійних ярмарків була використана на закупівлю навчально-методичної літератури та розвиваючих ігор М. Монтесорі для сиріт в Будинку дитини (м.Надвірна).

Своєчасною і перспективною є ініційована кафедрою англійської філології ідея створення на факультеті Школи здорового способу життя.

 • динаміка змін у дисциплінарних, правових порушеннях, вживанні наркотиків та алкоголю.

За період з 2018-2019 рр. студенти факультету відзначилися високою дисциплінарною поведінкою як під час навчання, так і за час проживання в гуртожитках.

 • змістовний та художній рівень наочного оформлення, естетичний стан навчальних і жилих приміщень.

Факультет має достатньо естетичний вигляд (внутрішнє оформлення коридорів: прапори, афоризми, картини-пазли на країнознавчу тематику). Щодо аудиторій, то інтер’єр кожної аудиторії відрізняється тематикою оформлення (країнознавство, граматика, фонетика, методика викладання іноземної мови). На факультеті працює лінгафонний кабінет (206 ауд.), комп’ютерний кабінет (208 ауд.), кабінет по методиці викладання англійської мови (214 ауд.).

динаміка змін шкідливих звичок (алкоголізм, паління, наркотики)

          Період з 2018 по 2019 рр. відзначився певними динамічними змінами у житті студентів щодо відмови від шкідливих звичок. Такий соціальний фактор, як воєнні дії на Сході України, які розпочалися в 2014 р., негативно позначився на житті усіх українців, студентів зокрема. Із зростанням кількості захворювань серцево-судинної та нервової системи у 2019 р. зріс і рейтинг таких шкідливих звичок, як алкоголізм, паління та вживання наркотичних речовин. У зв’язку із цим у 2019 р. на факультеті значно збільшилася кількість викладачів та студентів, які розпочали активну кампанію проти цих шкідливих звичок. Так, за 2018-2019 рр. було проведено понад 164 виховних бесід академнаставниками та запрошеними лікарями-наркологами для студентів 1-4 курсів на теми: «Негативний вплив алкоголізму на життя студентів», «Паління – найкоротший шлях до хронічних захворювань», «Здорові легені – фільтр людини», «Алкоголізм – не хвороба, а спосіб життя» тощо.

Академнаставники 1-4 курсів активно відвідують організаційно-виховні та навчально-методичні семінари, присвячені темам про шкідливі звички студентів 21 століття, які проводять провідні медпрацівники міста та області.

Щотижня академнаставники проводять виховні години у своїх групах, а з 2019 р. створено клуб за сприяння викладачів 3-х кафедр для студентів 1-3 курсів під назвою «Здоровий інтелект». Засідання членів клубу відбувається щомісяця, на яких проходять дебати, конференції, брифінги із залученням студентів із інших факультетів та ВУЗів міста. Станом на 1 листопада 2019 р. клуб налічує 113 студентів та 34 викладачі факультету.

динаміка змін захворювання студентів

Що ж до захворювань студентів, то найбільший відсоток складають патології серцево-судинної системи (23,9 %), опорно-рухового апарату (17,4 %) та шлунково-кишкового тракту (16,3 %). А в 2019 році переважають захворювання опорно-рухового апарату (39,6 %), серцево-судинної системи (36,6 %) та захворювання органів зору (11,24 %). Отож зросла кількість захворювань опорно-рухового апарату на 22,2 %, серцево-судинних – на 12,7%. Зменшилася кількість захворювань нервової, дихальної, ендокринних системи у першокурсників. Незначна частка гінекологічних, хірургічних, хвороб сечостатевої системи та шкірних хвороб, хоча відзначено їх деяке зростання. Проаналізувавши результати обстежень студентів упродовж останніх років, можна говорити про незначну відмінність установлених діагнозів. У 2018–2019 навчальних роках виявлено на 12,7 % більше хвороб серцево-судинної системи; на 22,2 % хвороб опорно-рухового апарату; на 3 % дихальної системи. Загалом серед порушень здоров’я значно переважають хвороби опорно-рухового апарату (39,6 %); серцево-судинної системи (36,6 %); шлунково-кишкового тракту (11 %); захворювання органів зору (11,24 %). Стан здоров’я студентської молоді з кожним роком погіршується. За час навчання у вищому навчальному закладі кількість студентів основної медичної групи скорочується, натомість збільшується чисельність студентів підготовчої та спеціальної медичних груп. Серед обстежених студентів 2018–2019 років кількість виявлених патологій становила 56,7 %. Серед студентів 2019 н. р.  кількість захворювань становить 54,4 %, з них зараховано до підготовчої групи – 9,5 % ; спеціальної – 34,2 % ; звільнених від занять фізичної культури – 7,5 %. Загалом за останні три роки рівень відхилень у стані здоров’я студентської молоді залишається стабільно високим: близько 50–55 % серед загальної кількості обстежених.

2015-2017 рр.

Участь та досягнення студентів у міжнародних регіональних наукових конференціях, конкурсах, спартакіадах та інших творчих і спортивних заходах

Велику роботу у навчально-виховному процесі відіграє студентський актив факультету іноземних мов: Студентський профком та Студентський Сенат. Кращі студенти беруть активну участь у міжнародних та регіональних науково-практичних конференціях, виставках наукових робіт, конкурсах, спартакіадах та інших наукових, творчих та спортивних заходах, здобуваючи високі результати. За підтримки адміністрації факультету та Студентського Сенату створено журналістський прес-центр, студентське наукове товариство, сучасний танцювальний ансамбль, вокальну студію, команду КВК, студентський театр естрадних мініатюр.

Відбуваються цікаві заходи та концерти: вечори поезії, студентський бал, конкурси Міс та Містер факультету, тематичні тижні кафедр, спортивні змагання, інтелектуальні ігри “Що? Де? Коли?”. Факультет іноземних мов постійно прилучається до проведення загальноміських святкувань.

В 2016 календарному році студенти факультету посіли 3 призові місця на Всеукраїнських студентських олімпіадах і конкурсах.

В. Ходарєв (2 місце), У. Тацакович, Х. Михайлинин (2 і 3 місця).

У 2017 році студентка А. Лехман отримала стипендію Президента України, а студентки О. Остапович, Ю. Ковальчук та Х. Кузик перемогли у грантових конкурсах зі студентських обмінів та академічної мобільності за програмою ERASMUS plus.

Робота клубів і гуртків за інтересами, спортивних секціях, наукових об’єднаннях і т. ін.

 Здійснено чимало просвітницьких та організаційно-виховних заходів патріотичного й культурологічного спрямування (лекції, бесіди, тематичні вечори, конкурси, вікторини, фестивалі, студентські конференції, круглі столи тощо):

 • до Дня університету (травень 2015-2017 рр.);
 • до річниць визволення України від німецько-фашистських загарбників (жовтень 2015-2017 рр.);
 • до Дня науки (жовтень 2015-2017 рр.);
 • до Міжнародного дня студента (листопад, 2015-2017 рр.);
 • до Дня Перемоги (березень-травень 2015-2017 рр.);
 • до Дня захисту дітей (червень 2015-2017 рр.);
 • до Дня молоді (червень 2015-2017 рр.);
 • до Дня Конституції України (червень 2015-2017 рр.);
 • до Дня Незалежності України (серпень, 2015-2017 рр.)

Проведено серію традиційних наукових читань, присвячених пам’яті видатних вчених університету, зокрема Б. Гаврилишину, В. Матвіїшину, М. Возняку, а також «Султанівські читання».

У клубі творчої молоді «21st Century Youth» відбулася низка презентацій кінофільмів, книг, студентської газети, прозових творів викладачів та студентів.

Пожвавили свою роботу й інші факультетські клуби, студії за інтересами, а також виникли нові. Своєрідною ж родзинкою року став Дебатний студентський клуб (організатор – голова студентського профкому – Недоступ О.), створений з метою прищеплення студентам толерантності мислення і поведінки, вміння аргументувати свою позицію, використовувати на практиці набуті знання.

Протягом трьох навчальних років  було організовано і проведено 263 найрізноманітніші заходи: дні першокурсників та факультетів, концерти, шоу-програми, фестивалі, творчі ювілеї та звіти, наукові конференції та презентації, виставки тощо. Взято участь у  фестивалі самодіяльної художньої творчості «Весняна хвиля» (2 премія в 2015 р.,1 премія – 2016 р.), конкурс «Інтелект – Творчість – Успіх», що став ефективною формою співпраці факультету іноземних мов ПНУ та фізико-технічним факультетом ІФТУНІГ.

На факультеті змістовну роботу проводять усі кафедри, які постійно організовують цікаві, емоційно-насичені заходи, літературні читання, зустрічі з письменниками (Григорієм Гусейновим, Юрієм Буряком, Сергієм Жаданом, братами Капрановими, членами Регіональної спілки письменників Прикарпаття). Вдруге на факультеті пройшов оригінальний конкурс «Яскрава особистість ФІМу» за 10-ма номінаціями, у якому взяли участь майже всі студенти, викладачі та співробітники факультету.

Характерними рисами факультету є активізація волонтерського руху студентства «Феї Ідуть до Малят», благодійність,  інклюзивна освіта.  Окрім того, щороку вже 7 років поспіль викладачі та студенти 3-х кафедр відвідують сиріт  у дитячих будинках області: смт. Перегінськ, м. Долина, м. Галич, с. Мединя, м. Надвірна.

Своєчасною і перспективною є ініційована кафедрою англійської філології ідея створення на факультеті Школи здорового способу життя.

Динаміку змін у дисциплінарних, правових порушеннях, вживанні наркотиків та алкоголю.

За період з 2015-2017рр. студенти факультету відзначилися високою дисциплінарною поведінкою як під час навчання, так і за час проживання в гуртожитках. Проте в 2016 р. один студент факультету був позбавлений права проживання в гуртожитку у зв’язку із грубим порушенням внутрішніх правил перебування у житловому приміщенні.

Змістовний та художній рівень наочного оформлення, естетичний стан навчальних і жилих приміщень.

Факультет має достатньо естетичний вигляд (внутрішнє оформлення коридорів: прапори, афоризми, картини-пазли на країнознавчу тематику). Щодо аудиторій, то інтер’єр кожної аудиторії відрізняється тематикою оформлення (країнознавство, граматика, фонетика, методика викладання іноземної мови). На факультеті працює лінгафонний кабінет (206 ауд.), комп’ютерний кабінет (208 ауд.), кабінет по методиці викладання англійської мови (214 ауд.).

 Динаміка змін шкідливих звичок (алкоголізм, паління, наркотики)

         Період з 2015 по 2017 рр. відзначився певними динамічними змінами у житті студентів щодо відмови від шкідливих звичок.  У зв’язку із цим у 2016 р. на факультеті значно збільшилася кількість викладачів та студентів, які розпочали активну кампанію проти цих шкідливих звичок. Так, за 2016-2017 рр. було проведено понад 164 виховних бесід академнаставниками та запрошеними лікарями-наркологами для студентів 1-4 курсів на теми: «Негативний вплив алкоголізму на життя студентів», «Паління – найкоротший шлях до хронічних захворювань», «Здорові легені – фільтр людини», «Алкоголізм – не хвороба, а спосіб життя» тощо.

Академнаставники 1-4 курсів активно відвідують організаційно-виховні та навчально-методичні семінари, присвячені темам про шкідливі звички студентів 21 століття, які проводять провідні медпрацівники міста та області.

Щотижня академнаставники проводять виховні години у своїх групах, а з 2017 р. створено клуб за сприяння викладачів 3х кафедр для студентів 1-3 курсів під назвою «Здоровий інтелект». Засідання членів клубу відбувається щомісяця, на яких проходять дебати, конференції, брифінги із залученням студентів із інших факультетів та ВУЗів міста. Станом на 1 листопада 2017 р. клуб налічує 100 студентів та 24 викладачі факультету.