Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника став партнером нового міжнародного культурно-соціального проекту «Таємниці України для тебе»

Міжнародний культурно-соціальний проєкт  «Таємниці України для тебе» – вимога часу і необхідність. Адже давно назріла потреба створення єдиної бази видів народних ремесел (особливості, історія походження, покрокова інструкція виготовлення), зібрання рецептів автентичної української кухні (історія походження страв та рецепти їх приготування), популяризація історичних, природних та культурних об’єктів з різних регіонів України (легенди, історія створення сіл\ міст, цікаві розповіді про історичні та культурні пам’ятки).

Мета проєкту – залучення громад до створення єдиної бази даних нематеріальної спадщини України.

Зібрана інформація буде впорядкована в унікальних книгах, виготовлених в давній “черпаний” спосіб, і подарованих в Національну бібліотеку України ім.Вернадського, Національну бібліотеку Ватикану, Королівську бібліотеку Великої Британії, Олександрівську бібліотеку, бібліотеку Конгресу США. Друковані примірники презентуватимуть в усіх обласних центрах України та подарують їх в обласні бібліотеки, загальноосвітні школи, дипломатичні місії і українській діаспорі за кордоном.

Зі зразків ремісничих витворів, моделей одягу, картин буде зібрана інтерактивна виставкова експозиція з подальшою презентацією в різних дипломатичних установах за кордоном. За результатами проєкту організатори також створять міжнародну онлайн-платформу для українських митців, де  розмістять  їхні роботи, коротку інформацію про вид ремесла та його особливості, контакти майстрів.

Під час пандемії коронавірусу в Україні активно розвинувся внутрішній туризм, який дав можливість більше дізнатися про чудові місця. В рамках проєкту буде створено цікаві історико-культурні та гастрономічні маршрути регіонами України під назвою: “Зустрінемо, розкажемо, навчимо, пригостимо”.

Очікується, що участь в проєкті візьмуть близько 1 млн.осіб (діти і дорослі) з різних куточків України.

Переможці отримують цінні подарунки.

Давайте разом створимо книгу таємниць України!

Співорганізатори  проєкту: БО «Благодійний Фонд «Чисті Серцем» та Центр української культури у м.Таллінн

Запрошуємо долучатися всіх охочих і відкривати таємниці України всьому світові!
?Детальніша інформація про проєкт на офіційному сайті tainaUA.blogspot.com та на сторінці у соціальній мережі фейсбук – Книга Добра!
?Давайте разом створимо книгу таємниць України!