Міжнародна діяльність

  • Літня школа REGINNA 4.0 (Італія) 2023

У 2023-2024 навчальному році підписано міжнародні угоди про співпрацю з Європейським університетом прикладних наук (м. Ізерлон, Німеччина), університетом Екс-Марсель (Франція), Німецьким культурним центром Goethe-Institut в Україні, меморандум про співпрацю з Технологічним університетом у м. Ліберці (Чехія), підготовлено меморандум про співпрацю з організацією Face the Future Foundation (Торонто, Канада).

В рамках проєкту Erasmus+ KA2 MultiEd старший викладач кафедри англійської філології Мінцис Е.Є та доцентки Сабадаш Д.В., Куравська Н.Ю. пройшли тренінги з предметно-мовного інтегрованого навчання (CLIL) в Тартуському університеті (Естонія), а доцентки Іванотчак Н.І., Сабадаш Д.В., Куравська Н.Ю. – у Астонському університеті (Велика Британія).

В рамках співпраці з університетом Міннеаполісу (США) викладач Кейт Мюллер проводила гостьові лекції для студентів факультету. Гостьові лекції також проводили: Анрі Буайє (Університет Монпельє (Франція), Бенджамін Бекнер, Клод Манген, Жан Мази (Міжнародна організації «Français sans frontières / «Французька мова без кордонів» (Франція)), Лора Кастор (Арктичний університет Норвегії, Тромсо, Норвегія).

Робочі візити, стажування, семінари, літні школи 2023-2024:

  • Міжнародне стажування для викладачів англійської мови за програмою Childhood Education International до США (Білик О.І., Мельник І.Є.).
  • Доцентка кафедри ангійської філології Інеса Мельник  взяла участь у щорічній конвенції TESOL International Convention & Expo 2024, яка відбулась з 20 – 24 березня у місті Тампа, США.
  • Доценти кафедри англійської філології Юрчишин В. М., Гонтаренко Н.М., Великорода Ю.М. відвідали семінар для викладачів конференц-перекладу у Генеральному директораті з усного перекладу (DG SCIC) Європейської комісії у м. Брюссель.
  • Стажування к.ф.н., проф. Яцків Н. Я. у рамках стипендії Французького посольства в Україні (Університет Париж Валь де Марн (Кретей).
  • 2023 TESOL-Ukraine Summer Institute “Teaching in a Time of Crisis: Innovative Tool, Strategies, and Approaches to Improving English Learning for Ukrainians” Польща, Краків (Пилячик Н.Є., Малишівська І.В.),
  • Літня школа “University Library and Digital Transformation” Польща, Познань, Університет імені Адама Міцкевича (Пилячик Н.Є.).
  • Робочий візит в рамках програми «Deutsch Lehren Lernen»/«Вчимося навчати німецької» до Єнського університету імені Фрідріха Шиллера (м. Єна, Німеччина) асистентки кафедри німецької філології Петришак Б.Я.

Доцентка Ковбанюк М.І. та асистентка кафедри французької філології Фенюк Л.Б. – стипендіати культурної програми Французького інституту в Україні, які взяли участь в програмі лінгвістичної мобільності за підтримки Campus France до Франції.

Участь викладачів кафедри німецької філології в програмі „Ukraine Digital“, яка фінансується Німецькою службою академічного обміну (DAAD – Deutscher Akademischer Austauschdienst), тривалість 1.01.2023-31.12.2023, інституція-партнер: університет м. Штуттгарт (ФРН), Інститут лінгвістики-германістики. Отримано фінансування, яке включає читання курсу лекцій проф. Юргена Пафеля „Вступ до семантики“, оплата роботи двох т’юторок-студенток курсу «Вступ до семантики» від ПНУ (Галина Харів & Ольга Дмитрів) ПНУ та однієї т’юторки університету м. Штуттгарт, фінансування забезпечення КНФ (електронною) літературою.

7 березня 2024 року на кафедрі англійської філології ПНУ у рамках відзначення днів Шекспіра відбулася відкрита лекція доктора філософії, професора Девіда Лівінгстоуна з Університету Палацького (Оломоуц, Чехія), на якій присутні мали чудову нагоду ознайомитися із найновітнішими тенденціями інтерпретації творів Вільяма Шекспіра в сучасній англомовній літературі. Професор Девід Лівінгстоун поділився своїми дослідженнями на тему «Shakespear(‘s) Lives: Adaptations of the Bard in Contemporary English Language Literature».

В рамках академічної мобільності, реалізованої за програмою ERASMUS+, доцентки кафедри англійської філології  Діана Сабадаш та Тетяна Марчук прочитали серію лекцій в Академії ім. Якуба з Парадижу (Akademia im. Jakuba z Paradyża) у місті Гожув-Великопольський, Польща.

З ініціативи викладачки Європейського університету прикладних наук Крістіни Муццу та заступниць декана факультету іноземних мов Наталії Іванотчак та Наталії Пилячик, за сприяння завідувача кафедри англійської філології Якова Бистрова, підписано угоду про співпрацю між Прикарпатським національним університетом імені Василя Стефаника та Європейським університетом прикладних наук (м. Ізерлон, Німеччина). В рамках підписаної угоди впродовж першого семестру 2023-2024 навчального року сторони реалізували проєкт “Цифровий міст”: онлайн зустрічі між студентами факультету іноземних мов та Європейського університету для покращення навичок англійської мови та сприяння обізнаності студентів про міжнародні відносини.

Студенти факультету взяли участь в Другій літній школі від проєкту REGINNA 4.0 (7 студентів), програмах семестрової мобільності: Лодзький університет (1 студ.), Ольденбурзький університет (Erasmus + “European Studies in Global Perspectives”, 1 студ.)., Програма міжнародної академічної мобільності «Франко-український диплом «Міжнародний менеджмент та торгівля» (Лотаринзький університет, Школа менеджменту ІАЕ м. Мец, 2 студ.).

У 2022-2023 навчальному році в рамках проєкту Erasmus+ KA2 «Foreign Language Teacher Training Capacity Development as a Way to Ukraine’s Multilingual Education and European Integration» MultiEd (610427-EPP-1-2019-1-EE-EPPKA2-CBHE-JP), що реалізується спільно з Тартуським університетом (Естонія), Астонським університетом (Великобританія) та Хайдельберзьким університетом (Німеччина) доцентки кафедри англійської філології Іванотчак Н.І., Пилячик Н.Є., Білик О.І., пройшли тренінги з предметно-мовного інтегрованого навчання (CLIL) в Тартуському університеті (Естонія) та Хайдельберзькому університеті (Німеччина). Результатом навчання є  оновлення та  рецензування дисциплін освітніх програм факультету та розробка стратегії багатомовної освіти для ЗВО та Національних рекомендацій щодо багатомовної вищої освіти. В рамках співпраці з університетом Міннеаполісу та Єзуїтським університетом Реджис (США) викладачі Кейт Мюллер та Карен Кордова провели гостьові лекції для студентів факультету.

Ст. викл. Цюпа Л. В. впровадила екопроект міжнародної організації Francophonia «Classes engagées». Метою співпраці було створення спільного міжкультурного екопроекту за участю команд з Румунії, України та Молдови. Колективним твором команди «Les Intouchables» в рамках проекту стала електронна книга «На світанку нового світу», аудіо варіант якої озвучили студенти факультету. Викладачі кафедри французької філології взяли участь в онлайн-конференції «Expérimenter pour transformer les pratiques en FLE» у рамках Міжнародного дня вчителів французької мови (JIPF), Центр прикладної лінгвістики (CLA) Університету Франш-Конте, Франція, 24 листопада 2022. У рамках проєкту солідарності французьких вчених з науковцями університетів України «Література проти війни» викладачі кафедри взяли участь у міжнародному семінарі, організованому факультетом мистецтв та гуманітарних наук Університету Екс-Марсель (Франція).

Кафедра німецької філології співпрацює із Штутгартським університетом (ФРН). 30-годинний лекційний курс «Einführung in die Semantik» гостьового лектора професора Юргена Пафеля, надасть студентам мотивацію займатися дослідженням проблем германістики на другому (магістерському) рівні вищої освіти.

Студенти факультету беруть участь в програмах семестрової мобільності: Човганюк Т. (Лотаринзький університет, Франція), Костриба В., Яра Р. (Сорбонна, Франція), Юркуц В. (Global UGRAD, США), Судак К. (Університет м. Лодзь, Польща). Викладачі факультету проходять міжнародне стажування в провідних університетах: Тиха У. (Кардіффський університет, Велика Британія), Думчак І. (Карловий університет, Чехія), Карбашевська О. (Університет Люксембурга), Ковбаско Ю. (Центрально-західний державний університет Парани, Бразилія).

Факультет підтримує тісні зв’язки з різноманітними інституціями зарубіжних держав. Серед них: Інститут імені Й.В. Гете, Німецька академічна служба обміну (ФРН), Австрiйський культурний форум в Українi, Гуманітарний ліцей міста Сен-Дізіє (Франція), Технологічний інститут університету Пуатьє (Франція), Кракiвський Ягелонський унiверситет (Польща). Спільний з останнім проект “Теорія і практика міжкультурної комунікації” реалізований у формі проведення семінарських занять з кроскультурної комунікації, навчання міжкультурної компетенції студентів із застосуванням комп’ютерних технологій та телекомунікацій, обмін науковим досвідом з викладачами шляхом візитів до Інституту англійської філології Ягеллонського університету у м.Кракові, участь у міжнародних наукових конференціях, публікацію спільної монографії «Developing Intercultural Competence through English; Focus on Ukrainian and Polish Cultures».

У рамках Угоди про білатеральну співпрацю між Прикарпатським національним університетом імені Василя Стефаника та університетом м. Лодзь (Польща) кафедрою англійської філології розроблено програму стажувань польських та українських студентів для проходження мовної та професійної практики за обміном, а також гостьових лекцій польських науковців та викладачів кафедри.

Кафедра німецької філології у жовтні 2017 року провела навчальний семінар за участі представників німецького наукового видавництва Hueber та триденну конференцію з представниками Німецької академічної служби обміну DAAD “Мандрівні дні німецької мови в Україні” у рамках Року німецької мови в Україні згідно з Указом Президента України. Студенти та викладачі кафедри взяли участь у семінарах та творчих майстернях із німецькими колегами.

Кафедра французької філології співпрацює з організацією «Français sans Frontières» (Lyon, France), представники якої щорічно проводять лекції зі студентами, які вивчають французьку філологію.

У березні 2019 року кафедра французької філології взяла участь у щорічному Марафоні Франкофонії, організованим Посольством Франції в Україні. Приємним сюрпризом стала присутність на Марафоні радника посольства Франції з питань співробітництва та культури, директора Французького Інституту в Україні, Наталі Берас. Результатом праці студентів стало друге місце для Івано-Франківська серед інших міст України. У травні 2017 р. голова організації «Français sans Frontières» Benjamin Beckner проводив відкриті заняття для студентів кафедри французької філології. У листопаді 2017 р. представник ГО “Альянс Франсез” в Україні Сергій Єрьомін провів зустрічі з викладачами кафедри та заняття зі студентами. Під час зустрічі було прийнято рішення про створення на базі університету осередку вивчення і популяризації французької мови, як частини світової мережі “Альянс Франсез”, що працює за підтримки Посольства Франції в Україні. 

Факультет є учасником партнерської академічної програми CAT for GRAD провідного розробника програмного забезпечення з автоматизованого перекладу SDL Trados Studio, в рамках якої отримано ліцензії на програмне забезпечення, яким студенти можуть користуватися в університеті. Здобувачі вищої освіти ОР Магістр, які успішно складають іспит, отримують сертифікацію від розробника програмного забезпечення SDL Trados Studio.

В рамках міжнародної співпраці між Ягеллонським університетом та Прикарпатським національним університетом викладачі кафедри Н. Телегіна та Е. Мінцис проводили семінари з сучасної американської літератури та стилістики, а викладачі кафедри методики викладання англійської мови і прикладної лінгвістики Ягеллонського університету А. Ніжегородцев, М. Клебан та Р. Шіндлер ділились професійним досвідом в межах програми міжнародного обміну. Доценти кафедри О. Білик, Н. Пилячик і О. Троценко проводили лекції для магістрів першого та другого років навчання Інституту англійської філології Ягеллонського університету.

Факультет іноземних мов є учасником спільного проекту Британської Ради в Україні та Міністерства освіти і науки України “Шкільний вчитель нового покоління”. Проект стартував у квітні 2013 року та спрямований на оновлення змісту та підходів до мовної та методичної підготовки майбутнього вчителя іноземних мов у вищих навчальних закладах країни. Програма є інноваційною, студенто-центричною, орієнтованою на формування як спеціальних, так і загальних компетентностей, які необхідні сучасному вчителю іноземної мови. З 1 вересня 2016 року розпочалося пілотування Програми в 10-ти університетах, серед яких – Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника.  Одним з тренерів проекту є доцент кафедри англійської філології Ігор Романишин. В рамках проекту з 2016 по 2019 рік викладачі кафедри англійської філології проходили стажування на літніх та зимових школах професійної майстерності. Докладну інформацію про нову Програму підготовки вчителя англійської мови можна отримати на офіційному сайті проекту «Шкільний вчитель нового покоління»: http://ngschoolteacher.wix.com/ngscht

Щороку влітку студенти та викладачі виїжджають за кордон за міжнародними студентськими програмами в США, Англію, Німеччину, Австрію, КНР, під час самого навчання часто здійснюються пізнавальні поїздки країнознавчого характеру студентів у  країни Європи, поїздки викладачів на мовні та наукові стажування у провідні вузи Європи і світу. Індивідуальний грант для стажування у Віденському університеті отримала доцент кафедри англійської філології Н.С. Гошилик. Завідувач кафедри англійської філології, доктор філол. наук, проф. Я. Бистров проходить планове стажування в Інституті гуманітарних наук (м. Відень, Австрія). Кафедра англійської філології приймає стипендіатів Програми імені Фулбрайта, які займаються дослідницькою та асистентською роботою за програмою U.S. Student Program / English Teaching Assistantship (ETA). На запрошення кафедри англійської філології науковці Програми імені Фулбрайта проводять інтерактивні лекції, семінари та воркшопи.