Енциклопедія ЗУНР – лауреат «Книжки року-2021»!

Всеукраїнський рейтинг «Книжка року» оприлюднив днями результати за 2021 рік. Відрадно зазначити, що в номінації «МИНУВШИНА» (Популярні видання/історична публіцистика), де номінувалося 24 видання, лауреатом «Книжки року’2021» стало унікальне видання колективу науковців провідних історичних інституцій України  «Західно-Українська Народна Республіка 1918-1923. Енциклопедія у 4 томах”.

Видання презентує комплексне дослідження одного з найяскравіших феноменів вітчизняної історії – доби Західно-Української Народної Республіки. Науковий проєкт реалізований за підтримки Івано-Франківської обласної ради та Івано-Франківської ОДА, а також Львівської ОДА і Львівської обласної ради ( І том видання) та меценатів.

Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника виступив ініціатором і співорганізатором даного видання. Координував проєкт його ідейний натхненник, професор, доктор історичних наук, доктор філософії, заслужений діяч науки і техніки України, декан факультету історії, політології і міжнародних відносин Прикарпатського університету Микола Кугутяк. Серед науковців ПНУ нашого університету до підготовки Енциклопедії активно долучилися І. Цепенда, М. Кугутяк, С. Адамович, С. Борчук, С. Боян-Гладка, Л. Бурачок, В. Бурдуланюк, М. Васильчук, О. Вівчаренко, В. Великочий, М. Вітенко, П. Гаврилишин, Т. Галицька-Дідух, М. Ґеник, В. Дебенко, С. Дерев’янко, Т. Дерещук, О. Дрогобицька, Л. Дрогомирецька, Ю. Довган, О. Єгрешій, О. Жерноклеєв, Б. Кіндратюк, В. Клапчук, Р. Кобильник, В. Комар, В. Климончук, С. Кобута, Л. Кобута, А. Королько, О. Марущенко, В. Марчук, А. Міщук, М. Міщук, І. Монолатій, М. Москалюк, М. Нагорняк, О. Новосьолов, Б. Паска, Г. Паска, І. Пилипів, І. Райківський, Б. Савчук, М. Сигидин, П. Сіреджук, Б. Хруслов, Л. Шологон, Л. Щербін.

Першоджерело: