До 30-річчя Незалежності України науковці університету завершили написання Енциклопедії ЗУНР

Напередодні 30-ої річниці проголошення Акту про Державний суверенітет України науковці під керівництвом професора Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника Миколи Кугутяка завершили 4-ий, фінальний том, видання “Західно-Українська Народна Республіка 1918-1923. Енциклопедіяˮ.

Ідея написання цього видання зародилася в стінах Прикарпатського університету в середовищі істориків. Це найбільш ґрунтовне дослідження історії ЗУНР, якого досі не робив ніхто.

«Впродовж 6 років день-у-день разом з нашими колегами з наукових інституцій та університетів Києва, Львова, Тернополя, Рівного, Чернівців, інших міст України підготовлено біля 3 тисяч наукових статей з історії Західно-Української Народної Республіки і узагальнено історичний досвід державотворення молодої української держави початку 20 століття. Я сердечно вдячний тим, хто взяв участь у цій роботі, за їхню невтомну і жертовну працю під час написання цього видання», – говорить координатор проекту, доктор історичних наук, доктор філософії, декан факультету історії, політології і міжнародних відносин Прикарпатського університету, професор Микола Кугутяк.

Видання присвячене державним інституціям та окремим людям, які творили Західно-Українську Народну Республіку. Зокрема, 4 том матиме понад 600 сторінок. До нього увійдуть статті різної тематики: територія ЗУНР, театр у часи ЗУНР, статті, які стосуються окремих інституцій, наприклад, український харчовий уряд (одне із міністерств ЗУНР), чи конкретних персонажів того часу: відомих політиків, мистецьких та громадських діячів, які своїми діями та ідеями будували українську державу (Іван Франко та його сини, Євген Храпливий, Петро Шеремета, Андрей Шептицький, та інші).